FIT KIDS SUMMER CAMP 2021

Kolejny obóz za nami!

Masa atrakcji i zabawy, wiele nowych doświadczeń i znajomości – to tylko niektóre sprawy, jakie pozostaną w naszej pamięci. Drugi letni obóz możemy uważać za zakończony! A jak było?

Góry Opawskie i miejscowość Jarnołtówek przywitały nas (i gościły) pięknym słońcem i pogodą wymarzoną pod naszą główną atrakcję – AQUAPARK. Nie tylko dzieciaki, lecz również opiekunowie, na widok zjeżdżalni i basenów nie kryli zdziwienia. Zdjęcia, relacje na żywo i filmy dostępne na naszym Facebook mówią same za siebie. My dopowiemy tylko, że nasi Podopieczni czuli się jak ryby w wodzie podczas codziennych szaleństw w odkrytych i krytych basenach.

Domki otoczone górami, to kolejna rzecz, jaką będziemy wspominać z łezką w oku. Każda grupka – skład domku – musiała w tym roku stanąć na wysokości zadania i samodzielnie (prawie 🙂 ) dbać o swój „lokal” jako oddzielną część całości. Nasze kontrole, podpowiedzi i wsparcie – już to wiemy od Was, rodziców – przyniosły zamierzony skutek, bowiem dzieciaki po powrocie stały się bardziej samodzielne i chętne do pilnowania porządku w swoich pokojach! Cudownie!

Ten obóz to dwie wyprawy w góry. Dla wielu wysiłek okazał się dość spory. Czy to wina ponad półrocznego zamknięcia z powodu pandemii? Możliwe. Mimo zalewającego oczy potu i trzęsących się od górskiej wspinaczki nóg, wszyscy osiągnęliśmy szczyt, nie tylko górski (BISKUPIA KOPA), lecz przede wszystkim swoich możliwości i z dumą możemy powiedzieć, że wspólnie  DALIŚMY RADĘ!

Południowa Polska to przede wszystkim stare, zabytkowe miasta. Odwiedziliśmy WAMBIERZYCE z cudowną bazyliką, a w drodze powrotnej podziękowaliśmy Matce Bożej w Jej częstochowskim Sanktuarium na JASNEJ GÓRZE.

Nowością na naszym obozie były REKOLEKCJE. W tym zaganianym świecie pełnym ataków niepewności, strachu przed chorobami czy pogoni za pieniądzem kosztem szczęścia rodzinnego i podtrzymywania więzi rodzinnych, czas spędzony nad rozważaniem DEKALOGU możemy nazwać czymś, czego zdecydowanie potrzebowaliśmy – zarówno młodzi, jak i dorośli.
Oglądając śmieszną bajkę opowiadającą o grupce dzieci i mnichach, którzy pokazywali jak godnie i radośnie przeżywać życie, nasi Podopieczni pilnie udzielali się podczas spotkań w grupkach opowiadając o swoich emocjach i wartościach. Nad ich rozwojem czuwali pedagodzy – nasi tegoroczni wychowawcy, od których wszyscy powinniśmy uczyć się ciepła, dobra i konieczności wsłuchiwania się w potrzeby malutkich. Dziękujemy Wam, drodzy Wychowawcy za wkład włożony nie tylko w nauki rekolekcyjne.

FitKidsowe obozy to oczywiście rekreacja ruchowa i sport. W tym roku postawiliśmy na rozwój ogólny z wykorzystaniem terenu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż dzieciaki – nawet w dniu, gdy ledwo zeszły z górskiego szlaku – pytały się, czy aby na pewno dziś wieczorem rozegramy mecz siatkówki i badmintona. :))) Nasi kochani, młodzi sportowcy!

Można pisać i pisać…

Podsumowując te 9 dni… Jestem dumny ze wszystkich i każdego z osobna. Za wysiłek i wytrwałość podczas proponowanych atrakcji. Za wsparcie i pomoc młodszym a młodszym za ich dziecięctwo i codzienną eksplozję dobrego humoru, który udzielał się bezapelacyjnie wszystkim. Dziękuję wychowawcom, którzy nie szczędzili trudu, by poprzeczka była wciąż na maksymalnej wysokości i zadowolenie dzieci sięgało nieba. Za dobre słowo, wsparcie i modlitwę – za to, że ten obóz, mimo wielu przeciwności, udało nam się doprowadzić do skutku.

Za każdą z ponad 40 uśmiechniętych buzi, których nie zapomnę do końca życia. Dziękuję Wam, drodzy rodzice, którzy musieliście odpowiednio zmotywować i „wybudzić” dzieci ze stagnacji covidowej. To mega ciężka i odpowiedzialna praca.

Na koniec pragnę obiecać, że Wasze sugestie i pomysły są bezpieczne w mojej głowie i czekają na realizację już tej zimy – szykujemy ZIMOWISKO, na które już dziś, w ten upalny sierpniowy dzień serdecznie zapraszam! 🙂

To wielkie szczęście było Was mieć pod opieką. Dziękuję Wam dzieciaki za możliwość ponownego spotkania a dzieciakom, które były po raz pierwszy mówię DO ZOBACZENIA – jestem przekonany, że wkrótce znowu się spotkamy.

Do zobaczenia! Kochamy Was!

(zdjęcia i video – nasz profil Facebook)


Paweł Rożniatowski