FKA Winter Camp 2020

FitKidsWINTERcamp – Zakopane 2020 za nami. Czas na podsumowanie.

Pół roku przygotowań, tj. od zakończenia obozu letniego, przyniosło oczekiwany skutek w postaci zadowolenia Obozowiczów, którzy – ze wstępnych informacji – są zdecydowani pojechać z nami latem. 🙂
Wszystkiego byliśmy pewni – od przygotowania opiekuńczego (nasi Wychowawcy są bezapelacyjnie najlepsi) po zapewnienie codziennych atrakcji w tylko dla nas charakterystyczny sposób – nie ma czasu na nudę. Jedyną sprawą, która nas zastanawiała był…śnieg, chociaż o jego „obecności” zapewniała nas nasza gospodyni z ośrodka „U Kuspra”. Sprawdziło się – w drodze do Zakopanego stopniowo pojawiał się biały puch a w samym punkcie docelowym było go „po pachy”, co pozwoliło nam odsunąć tzw. plan B „między książki”.

Zaczęliśmy już w autokarze – od integracji, bo wszystko zależy w największej mierze od niej. Obawy rodziców co do zachowania ich pociech oczywiście się nie sprawdziły, stąd wcześniejsza wzmianka o przygotowaniu naszych Wychowawców, którzy na co dzień spotykają się z najcięższymi przypadkami w szkole. Czyli tzw. „bułka z masłem” czy jak kto woli chleb powszedni. Kryzysów nie było a sprawy błahe załatwialiśmy spokojnie i na bieżąco.

Atrakcje… czyli narty, łyżwy, pobyty w ciekawych miejscach (patrz galeria poniżej) były strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki wniebowzięte i zapytane o best of the best nie potrafiły się zdecydować. 🙂 Obyło się na szczęście bez kontuzji, o które niestety łatwo w zimie. Wszyscy doskonale się bawili a niektórzy poczynili swoje pierwsze, pewne kroki w szusowaniu i łyżwiarstwie. Jeśli kiedyś będziemy ich podziwiać w telewizji (bo dumni jesteśmy już dziś!), cóż – będzie to również naszą zasługą!

Plusy i jeszcze raz plusy… a minusy, czyli rzeczy, które przychodziły nam ciężko? Jeśli już musimy coś wymienić, poza wstawaniem rano w FERIE!, to obecna na każdym wyjeździe tęsknota za rodzicami. Tak jest i będzie, jednak również i w tym przypadku nasi Opiekunowie stanęli na wysokości zadania i w godzinach największego żalu (czyli „na dobranoc”) czytali dzieciom bajki, opowiadali historie czy dawali najzwyklejszego „przytulaka”, mowa oczywiście o najmłodszych siedmiolatkach, dla których pobyt na tym zimowisku był pierwszą rozłąką z rodziną. Zabiegi te przynosiły skutek, dzieci nabierały pewności siebie i dzielnie oraz z radością przeżywały kolejne dni pełne nowych wyzwań.

Czy coś zmienimy w przyszłości? OCZYWIŚCIE TAK!
Przede wszystkim zwiększamy ilość miejsc na obóz letni, a co za tym idzie powołujemy nowych FitKidsowych Wychowawców. 🙂 Spytacie kogo? Cóż…

Wszystko okaże się na FitKidsSUMMERcamp, bo właśnie dziś ruszają ZAPISY! :))))  DO ZOBACZENIA w czerwcu!


Na FitKidsWINTERcamp nie przestajemy się usprawniać – łyżwy, narty, gry terenowe i treningi na hali sportowej to tylko niektóre, aktywne atrakcje. Dzieciaki chcą się ruszać, tylko muszą dostać odpowiednie bodźce. 🙂
Zobaczcie jak trenujemy CROSS FIT KIDS w formie (oczywiście) ogólnorozwojowej. Czysta radość! 🙂

Zaczęło się!!!

Po dłuuugiej drodze, w końcu jesteśmy i możemy cieszyć się przede wszystkim… śniegiem! 🙂 A skoro mowa o białym puchu, swoje przygody w Zakopanym zaczęliśmy od ŚNIEŻNEGO LABIRYNTU, czyli ogromnych budowli ze śniegu i lodu, które przeniosły nas w zaczarowany świat bajek.
Mogliśmy doświadczyć na własnej skórze, że wejść do labiryntu jest dużo łatwiej, niż z niego wyjść. Pojawiły się nawet pytania „a co będzie, gdy nie znajdziemy wyjścia przed zamknięciem?” 🙂
Po przejściu labiryntu przenieśliśmy się do ŚNIEŻNEGO IGLOO – postaci z bajek z grą świateł to było to! Byliśmy pod wrażeniem dokładności wykonania i wielkości postaci z najbardziej lubianych kreskówek. I w odróżnieniu od labiryntu wcale nie wypatrywaliśmy wyjścia. 🙂 Wspaniała przygoda dla całej ekipy. 
Po powrocie z poranno-popołudniowej wycieczki, odbył się wykład o bezpieczeństwie na stoku, podczas którego p. Paweł uczulił nas o zagrożeniach oraz jak sobie z nimi radzić.
Przed kolacją odbył się trening na śniegu (zrezygnowaliśmy dziś z hali widząc zafascynowanie śniegiem). Naszym zadaniem, nawiązując do porannej wycieczki, było stworzenie jak najbardziej okazałej budowli śnieżnej. Jednak, jak można było się spodziewać, głównym punktem programu było toczenie kul i robienie bałwana.
A po kolacji mogliśmy sprawdzić swoją narciarską wiedzę w konkursie Kahoot, w przerwie którego własnoręcznie wykonaliśmy chusty, które pozwolą nam być widocznymi na stoku.
OBSZERNA relacja foto-video wkrótce a tymczasem obejrzyjcie magiczny świat bajek w igloo…

Mamy już oficjalny plakat naszego „FitKidsWINTERcamp – Zakopane 2020”.

Oczywiście prosimy Was o puszczenie go dalej w celu poszukiwania kolejnych, fitkidsowych odbiorców najlepszych obozów sportowo rekreacyjnych na świecie. 🙂

My ze swojej strony zapewniamy, że jak zwykle mile Was zaskoczymy nie tylko super opieką, lecz przede wszystkim atrakcjami i niespodziankami, które planowaliśmy już od wakacji – czekamy na zgłoszenia! Zostało już (tylko) 31 miejsc! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Z początkiem października rozpoczynamy zapisy na #FitKidsWINTERcamp (9-16 lutego 2020r.), czyli naszpikowane atrakcjami ZIMOWISKO w zimowej stolicy Polski Zakopanem!
Poniżej niektóre z ważniejszych niespodzianek, które czekają na Was w lutym – zapraszamy do zapisów!

CO MAMY DLA WAS?
przejazd wypasionym autokarem z Internetem i DVD,
– nocleg z wyżywieniem w Domu Wczasowym „U Kuspra w Zakopanem z widokiem na „Śpiącego Rycerza”, czyli Giewont,
– 7 dni szalonej zabawy na śniegu (śnieg gwarantowany 🙂 ),
sporty zimowe: narty, łyżwy, curling i inne,
zjazdy na sankach po stoku tatrzańskim,
gry i zabawy sportowe na śniegu,
termy tatrzańskie, czyli gorąca kąpiel w odkrytych basenach,
nocny kulig saniami z pochodniami,
– codzienne treningi w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem wspólnie z Kadrą Skoczków Narciarskich,
– wjazd na Gubałówkę i „Dzień Rozpusty” z widokiem na Zakopane,
warsztaty kulinarne, zdrowe dania nie tylko na zimowe wieczory,
„Śnieżny Labirynt” w Śnieżnym Miasteczku,
– nocny bal karnawałowy z niespodziankami,
– i wiele, wiele innych… 🙂

W CENĘ WLICZAJĄ SIĘ:
– przejazd w obie strony,
– nocleg z wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja + nasze fit przekąski)
– atrakcje + bilety wstępu na w/w obiekty,
– wynajem sprzętu do sportów zimowych.

ZAPISY: patrz KONTAKT 
ILOŚĆ MIEJSC: 40
WIEK: 7 – 13 lat

 

Po sukcesie naszego premierowego obozu FIT KIDS SUMMER CAMP, przyszedł czas na zimowisko!
Początkowo nie mieliśmy w planach organizować obozu w ferie zimowe, jednak pod naciskiem rodziców oraz samych naszych podopiecznych – uczestników obozu letniego, od razu wzięliśmy się do pracy! 🙂 
Możecie oczywiście przypuszczać, że BĘDZIE SIĘ DZIAŁO – bardzo wyszukane atrakcje oraz ich mnogość zaskoczą nie tylko Was, lecz również tych, którzy zostaną w domach. A wszystko jak zwykle na sportowo i wesoło!

Wkrótce szczegóły.