Walentynkowy Turniej Szkół Podstawowych w Unihokeja – sprawozdanie i galeria

Aż 9 drużyn wzięło udział w zawodach rozegranych w Zakręcie. Dzień 21 lutego był bez wątpienia świętem młodych sympatyków nie tylko unihokeja, lecz przede wszystkim aktywności ruchowej.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 w KS Zakręt. Przybyłych zawodników przywitały gromkie brawa od zgromadzonej publiczności, która na kort przybyła bardzo zorganizowana prezentując nie tylko ręcznie wykonane transparenty, lecz również popisując się rymowanymi okrzykami zachęcającymi swoje ulubione drużyny do jak najlepszej gry.

Zawody otworzył mecz najmłodszych – sześciolatków ze Smart School, którzy – choć zestresowani wielkością hali oraz liczbą zgromadzonych kibiców – po pierwszym gwizdku zajęli się wyłącznie walką na boisku. Nie wiem czy wcześniej coś ustalili w myśl zasady fair – play, bo mecz zakończył się zgodnym i zasłużonym remisem bezbramkowym. Dzieciaki z zerówki pokazali gościom i innym zawodnikom piękny gest i tuż po zakończonym meczu podziękowali sobie za wspólną walkę przybijając symboliczne „piątki”. Można sobie wyobrazić jak huczny aplauz w podzięce zafundowali im kibice i starsi koledzy „po fachu”. A za godną postawę najmłodsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz wielki puchar „Dla najlepszej drużyny sześciolatków”.

Po tym emocjonującym początku przyszedł czas na starszych, którzy swoje mecze rozegrali w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym” a jako pierwsze wystąpiły zawodniczki ze SP Halinów, które wylosowały jedną z drużyn gospodarzy, czyli klasę piątą ze Smart School. Wątpliwości kto jest lepszy rozwiały już pierwsze minuty meczu – zawodniczki gości rozbiły przeciwnika aż 6:0!

Kolejne mecze to już bramki z obu stron i wyniki, które do końca trzymały w napięciu nie dając jednoznacznej odpowiedzi kto wygra turniej. Najwięcej emocji w fazie grupowej dostarczył mecz SP nr 374 z rówieśnikami, drugą drużyną SP Halinów, gdzie kibice oglądali bardzo wyrównany mecz a o wyniku przesądziła końcówka na korzyść dziewcząt z Halinowa (2:4).

Po dwóch godzinach zakończyły się mecze fazy grupowej i wyłoniły się pary półfinałowe:
SP Halinów vs. Smart School
SP nr 374 vs. Smart School 2
I tu wydarzyło się coś niespodziewanego, bowiem drużyna gospodarzy – nie wiedząc dlaczego – przedwcześnie opuściła plac gry oddając mecz o finał WALKOWEREM! I tak niepokonane dotąd dziewczęta SP Halinów mogły spokojnie czekać na swojego rywala w finale – zwycięzcę drugiej pary. A mogła być niespodzianka… Szkoda.

Na szczęście drugi półfinał obfitował w wiele emocji – niezwykle zacięte i najbardziej wyrównane spotkanie z lekką przewagą w samej końcówce, w której – tuż przed końcem meczu – górą okazała się drużyna z Pragi wygrywając swój mecz 1:0. Ale – jak można się domyślić – przegrani opuścili plac gry z uśmiechem na twarzy wiedząc, że po ciężkich i zaciętych bojach wywalczyli 3 miejsce w turnieju!

Po dekoracji „brązowych” zawodników Smart School i krótkiej sesji fotograficznej przyszedł czas na wielki finał – niepokonana SP Halinów vs. SP nr 374. Najszybciej strzelona bramka musiała zaczekać do finału, a jej zdobywczynią była oczywiście zawodniczka KS Halinów, która już po 13 sekundach od rozpoczęcia meczu umieściła piłkę w siatce. Potem wpadały kolejne i kolejne, co nie przeszkodziło broniącej się SP nr 374 wykazać się prawdziwym duchem walki i zdobyć gola kontaktowego. Emocje trwały jak zawsze w finałach aż do samej końcówki, w której w większości przeważała drużyna SP nr 374, lecz wcześniej wypracowana przewaga dziewcząt z Halinowa pozwoliła im „dowieźć” zwycięstwo do końca i cieszyć się z wyniku 3:1. Po dekoracji i wspólnym, pamiątkowym zdjęciu wszyscy zgodnie zgłosili chęć uczestnictwa w kolejnej edycji turnieju.

Zwycięzcy są tylko jedni, jednak wygranymi możemy czuć się wszyscy, bowiem wszyscy zawodnicy za swoją godną postawę, walkę w duchu fair – play i szacunek do przeciwnika otrzymali wdzięczność publiczności, trenerów i organizatorów. W turnieju wygrała Sportowa Młodzież pokazując wszystkim zgromadzonym, że sam wynik nie jest najważniejszy a liczy się przede wszystkim chęć wspólnej zabawy, nauki od lepszych i radość z ruchu. A sami opiekunowie wyglądali na niezwykle dumnych, że mają tak godnych naśladownictwa podopiecznych – podopiecznych, dla których warto czynić starania.

I za tę ludzką postawę, za szacunek do przeciwnika i radość płynącą z bycia w ruchu dziękuję Wam, młodzi sportowcy w imieniu swoim, Organizatorów ze Smart School oraz Fit Kids Academy, a także wszystkich przybyłych z Wami trenerów, kibiców i Sponsorów, którzy również nie szczędzili wysiłku w organizację nagród, byście z jeszcze szerszymi uśmiechami oczekiwali kolejnej imprezy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Paweł Rożniatowski
nauczyciel Smart School, założyciel Fit Kids Academy

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE:
– KS Zakręt
– Smart School w Zakręcie
– Fit Kids Academy (Otwock)
– Sala Zabaw Miejskie ZOO (Sulejówek)
– Centrum Swobodna Przestrzeń (Cisie)
– 4WTeam.pl (Warszawa)
– Mambo Fitness Club (Warszawa)
– M3 Fitness (Otwock)
– Jedzzdrowo.com.pl (Otwock)
– Euro Marketing – trofea sportowe (Łazy)
– anonimowi Darczyńcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *